Новини екологія

У китайському Гонконгу винайшли новий спосіб переробки харчових відходів.

Проблема для цього району вкрай актуальна, адже через високу густоту населення, кількість сміття постійно збільшується.

Тож Екокуб, який імітує реальну еко-систему і переробляє харчові відходи, є одним із виходів з цієї ситуації.

У кубах розводять комах, вони відкладають яйця, з них вилуплюються личинки, які живляться харчовими відходами і потім стають кормом для риб. Воду з акваріуму використовуватимуть в якості добрива для зрошення овочів. Вертикальну форму для екокубів винахідники обрали невипадково.

Вартість однієї екосистеми, яку можна розмістити у будь-якому дворі, складає 25 тисяч доларів. Винахідники запевняють - у масштабах рибних ферм вона окупиться вже за кілька років.

За наступні два роки на Грибовичі виділять 180 млн грн

У 2014-2015 роках на Грибовицьке сміттєзвалище мають виділити по 90 млн грн. У 2013 році передбачено 12 млн грн на заходи з рекультивації. Про це сьогодні, 10 жовтня, розповіла заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Ганна Башта.

Україна дозволила Chevron добувати вуглеводні на Олеській площі

Держава Україна, компанія "Шеврон Україна Б.В." (Chevron) і ТОВ "Надра Олеська" підписали угоду про розподіл продукції (УРП) на видобуток вуглеводнів на Олеській ділянці (Львівська та Івано-Франківська обл.), повідомили у прес-службі президента України.

13-22 липня у  с. Татарів Івано-Франківської обл. відбувся  ХVІ-й Міжнародний пленер «Етнокультура, екологія,  економіка – взаємовпливи»
05.02.2014

Основною метою вказаного комунікаційного заходу було дослідження взаємообумовленості та взаємовпливів економіки, екології, етнокультури.

Під час пленеру було прочитано курс лекцій, відбувалися семінари, майстер-класи, польові дослідження та обмін досвідом між учасниками. У загальному підсумку роботи пленеру учасники наголосили на необхідності розробки моделі розвитку України, що повинна враховувати не лише економічні, соціальні та інституційні аспекти, але й збалансовано інкрустувати такі базові елемент розвитку будь-якого суспільства, як екологічні та культурні компоненти. Причому в умовах глобалізації їх потрібно виважено та обґрунтовано пов’язати з геополітичним напрямом розвитку нашої держави.

6-13 липня 2013 р. Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові спільно з Львівською національною академією мистецтв та ПП «Будьмо здорові» у межах Міжнародного проекту «Екологічний ракурс» відбувся Перший міжнародний семінар «Відродження старовинних харчових технологій як елемент продовольчої безпеки України» - «Хліб наш насущний…» (м. Львів – м. Яремче Ів.-Франківської обл.,Україна). Основною метою проведення заходу було: розробка рекомендацій щодо посилення продовольчої безпеки України через відродження старовинних харчових технологій. Учасниками семінару були економісти, етнографи, технологи, підприємці, представники органів державної влади, інші професійно зацікавлені особи.

Центр суспільних інновацій
     
Актуально   |   Про Нас   |   Контакти   |   Галерея   |   Звіти   |   Проекти