-
Новини культура
Львів подав заявку на отримання титулу "Місто літератури ЮНЕСКО"
Львівська міська рада та Інститут міста спільно із діячами культури та громадськістю підготували заявку на участь міста у конкурсі від ЮНЕСКО. Щоби отримати можливість взяти участь у конкурсі, заявку міста-претендента повинні підтримати міста, які вже отримали титул «Місто літератури ЮНЕСКО». Подання Львова схвалили Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків. Підтримала місто також низка українських організацій: Національна спілка письменників України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація, ГО «Культурний формат», Українська асоціація культурологів та Державне науково-виробниче підприємство «Картографія». Про це «День» поінформувала прес-служба міської ради.
«Львів – відомий центр спадщини ЮНЕСКО в Україні, коли говоримо про архітектуру. Цього року ми вирішили подати заявку на звання «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», щоби підкреслити особливе його ставлення до книговидання. Перш за все, це надзвичайно важливий культурний аспект розвитку міста. Вже багато років у місті відбувається Форум видавців, і ми хочемо ще більше розвивати українське книгодрукування. Заявка передбачає проведення у місті заходів для популяризації літератури та культурного розвитку міста», – зазначив у коментарі «Дню» керівник робочої групи з питань формування заявки щодо набуття Львовом статусу «Міста літератури ЮНЕСКО» Олександр Кобзарев.
Читати повністю:http://www.day.kiev.ua/uk/news/300414-lviv-podav-zayavku-na-otrimannya-titulu-misto-literaturi-yunesko
Майдан очима французького фоторепортера Е.Буве
Національний художній музей України та Фонд культурної дипломатії UART предмтавляють фотопроект (R)Evolution Еріка Буве, що відбудеться 7 травня - 8 червня 2014 року.
Перший приїзд французбкого фотографа до Києва відбувся на початку лютому з його власної ініціативи. Вдруге Ерік приїздив до Києва 19-20 лютого. "Українці на Майдані були привітними з кожним, хто мав фотоапарат, камару ,мікрофон чи записник!"-такими були враження на початку лютого.
"Від спокою в Києві не залишилось й сліду.Обстановка - як у місті, де війна.Народ веде битву за себе.На моїх очах розгортається революція"-Е.Буве.
Виставка представить цикл "Київська втома" та "Герої Майдану",а також фотоколажі роботи майстра.
9 травня о 14:00 заплановано творчу зустріч Еріка Бюве з публікою.
Читати повнісстю:http://www.unn.com.ua/uk/news/1336557-u-kiyevi-proyde-vistavka-vidomogo-frantsuzkogo-fotoreportera-erika-buve-prisvyachena-maydanu
В Єревані відкрили зал-музей імені Т.Г.Шевченка
Сьогодні в столиці Вірменії місті Єревані у школі імені Т.Г.Шевченка, відбулося урочисте відкриття залу-музею імені Великого Кобзаря. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України, передає УНН.
У цьому заході взяли участь Міністр освіти і науки Республіки Вірменія А.Г.Ашотян, префект центрального округу м. Єреван А.А.Садоян, представники української громади і Посольства України в Республіці Вірменія та інші.
Читати повністю: http://www.unn.com.ua/uk/news/1326936-v-yerevani-vidkrimi-zalu-muzeyu-imeni-t-g-shevchenka
20.06.2014Світ бойкотує Московський кінофестиваль: 700 фільмів зняли з огляду19 червня. Політичні санкції проти Росії вплинули на проведення 36-го Московського міжнародного кінофестивалю. Правовласники відразу 700 фільмів зняли свої картини з показу. Про це повідомив президент кіноогляду Микита Михалков.
"Фестиваль не вмирає. Проблеми прийшли, вони пов'язані з санкціями проти нас. Хтось остерігається, хтось боїться. Позначилося це на фестивалі, не можу цього приховувати. І було б дивно, якби на всій Росії відбилося, а на кінофестивалі ні", – констатував він на прес-брифінгу.
За словами Микити Михалкова, на кіноогляді представить свої роботи 61 країна з 397 художніми фільмами. Спочатку на конкурс було надіслано 1144 кінострічки.
Фестиваль триває з 19-го по 28 червня.
Цікаво, що український фільм "Брати. Остання сповідь" Вікторії Трофименко та Торгні Ліндгрен таки бере участь у конкурсі.
Довідка : Московський міжнародний кінофестиваль - міжнародний кінофестиваль, який проводиться в місті Москва. Фестиваль має акредитацію Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів. Щороку проходить у кінці червня — на початку липня, і триває десять днів. Це один із найстаріших кінооглядів світу (другий після Венеційського кінофестивалю).
Джерело: УНН
20.06.2014"Могутній Путлєр" та шини на обкладинці - вийшла збірка майданної поезії19 червня в приміщенні Кіровоградського музично-драматичного театру імені Кропивницького презентували збірку поезій "На барикаді". 29 авторів написали вірші про революцію в Україні та про події на сході.
"Протягом усієї революції щонеділі на місцевому майдані в Кіровограді поети з області читали свої вірші. В нас ще тоді виникла ідея книги. Зробили конкурс, відібрали найкращі та розмістили на 80 сторінках, - розповіла одна із упорядників збірки та автор Олена Горобець. - Багато вірші присвятили хлопцям із небесної сотні. Наш земляк Віктор Чмиленко 19 лютого виносив тіла загиблих з Інституцької, там і сам поліг. Такий простий чоловік — фермер, але інтузіаст, активіст.
Його іменем в Кіровограді вже назвали вулицю. Про одного з наймолодших загиблих Романа Горика написала студентка другого курсу. У вірші йдеться про те, що вона його навіть не знає, але його героїзм настільки вразив, що не може мовчати. Автори не змогли промовчати про події на сході. Всіх вражає гострий сатиричний пафлет "Могутній Путлєр". Автор каже, що він на скільки себе вважає величним, що лізе в усі закутки, скрізь йому є діло. Але насправді, свою могутність визнає тільки він. Також ми розмістили короткі рифмовані кричалки, які звучали від людей на всіх майданах. Вірші писали і під час подій, і коли тільки їхали в автобусах".
На обкладинці розмістили карикатуру Юрія Журавля із української музичної групи "От вінта". Зображений студент на купі шин.
"Цей малюнок був створений ще на початку революції. Для збірки дуже підходить — ми хотіли підкреслити, що революція почалася зі студентського майдану, була освіченою, інтелігентною. Зрештою, за весь час не був обікрадений жодний магазин чи бутик, - продовжила Горобець".
Збірку видали коштом зібраних грошей з людей під час читань поезії на майданах. Частину надіслали з кримського майдану, допомогли місцеві бізнесмени. Надрукували тисячу примірників. Гроші від продажу передадуть сім'ям загиблих чоловіків на сході країни. Також еземпляри надсилають в бібліотеки військових частин інших областей. Коштує книга 20 гривень.
20.06.201420 червня. УНН. Відомий актор та режисер Джордж Клуні може виставити свою кандидатуру на виборах губернатора Каліфорнії, що відбудуться в 2018 році. Соратники Клуні по Демократичній партії сприйняли цю новину з захопленням.
27.05.2014Творчий вечір матиме назву «Текст – поезія – зображення – простір. LEMBERG/LWOW/ЛЬВІВ: мистецьке середовище – тяглість і розриви» і відбуватиметься 29 травня о 20.30 просто неба – у сквері за костелом св. Антонія на вулиці Личаківській, 49а.
Як зазначили організатори, ідея творчого заходу - провести вечір читання поезії львівського літературного середовища першої половини ХХ століття в публічному просторі міста. Посеред скверу створять тогочасну атмосферу кімнати з елементами інтер’єру. Мета заходу – надати публічному простору нового значення і з допомогою метафори поєднати такі речі, як подорож, історія та мистецтво: «Намагатимемося створити діалог сьогодення з минулим, наповнюючи сквер текстами львів’ян, які залишили вагомий слід у літературі міжвоєнного Львова».
27.05.201431 травня та 1 червня в Україні відбудеться Другий Міжнародний музичний фестиваль "O-Fest 2014", повідомляє УНН.
Цьогоріч у фестивалі беруть участь провідні артисти, музиканти та диригенти більш ніж з 10-ти країн світу: Австрії, Болгарії, Грузії, Естонії, Китаю, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, України, Хорватії та Японії. Хедлайнер – відома співачка та композитор Джамала.
Тема "О-FEST 2014": оперета та традиційна музика країн-учасниць фестивалю. Подія гармонійно поєднає класичний та "open-air" формат.
25.03.2014Гордимося!
У день Шевченкового ювілею Львів має особливий привід до радості. Цьогоріч одразу двоє львів'ян - викладачів Львівської національної академії мистецтв стали лауреатами Шевченківської премії
25.03.2014Програма Східного партнерства реалізує Програму «Культура»Програма Східного партнерства реалізує Програму «Культура», яка фінансується Європейським Союзом.
У зв’язку з призупинення євроінтеграційних процесів в Україні фінансування спільних проектів призупинене, але активно впроваджуються проекти з обміну досвідом, діяльність робочих груп з розробки стратегічних орієнтирів культурної політики, дослідницькі програми.
13.02.201428 вересня – 4 жовтня 2013 р. відбувся VII міжнародний семінар-практикум «ЕКОНОМІКА В КУЛЬТУРІ – КУЛЬТУРА В ЕКОНОМІЦІ»
05.02.2014Основною метою вказаного комунікаційного заходу було дослідження взаємообумовленості та взаємовпливів економіки, екології, етнокультури.
Під час пленеру було прочитано курс лекцій, відбувалися семінари, майстер-класи, польові дослідження та обмін досвідом між учасниками. У загальному підсумку роботи пленеру учасники наголосили на необхідності розробки моделі розвитку України, що повинна враховувати не лише економічні, соціальні та інституційні аспекти, але й збалансовано інкрустувати такі базові елемент розвитку будь-якого суспільства, як екологічні та культурні компоненти. Причому в умовах глобалізації їх потрібно виважено та обґрунтовано пов’язати з геополітичним напрямом розвитку нашої держави.